Élelmiszerben utazik? Akkor megszabadul egy adótól!
Már amennyiben bevétele nem haladja meg az 500 millió forintot.
Már amennyiben bevétele nem haladja meg az 500 millió forintot.
Július első felében elindult a nyári leárazási hullám első szakasza, a kiárusítás egészen augusztus végéig tart – mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára hétfőn. Vámos György szerint a leárazás időszakáról, a kiárusításra kínált termékekről és az akció mértékéről a kereskedő szabadon dönthet, ezért az egyedi termékeket árusító, a piacon monopol helyzetben lévő üzletek várhatóan csak nyár végén akcióznak majd.
A kereskedelem számára fordulatot hozott a 2013-as év, kisebb bővülés indult meg az ágazatban, jövőre azonban még nem várható gyors növekedés az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára szerint.
Nagyot nézhetünk az ünnepek után, ha nem változnak a jelenlegi szabályok: előfordulhat, hogy a boltok egy része nem nyit ki. A törvény szerint ugyanis a hatóság bezárhatja azokat, amelyek nem szerzik be az online kasszákat. Ez a jelenlegi állás szerint fizikai lehetetlenség, a minisztérium látszólag mégsem módosítja a határidőt.
Eredetileg csak a tudatosabb spórolásról szólt a Takarékossági Világnap, de a misszió mára a globális fogyasztás racionálisabbá tételévé bővült. A magyarok nagyjából mindent megvesznek, ami szembejön – amíg van pénzük, sőt néha azon túl is. A gazdasági válság ugyan a hatékonyabb költésre kényszerít, de egyelőre e téren sem állunk túl jól. Ráadásul holnaptól indul a karácsonyi bevásárlási szezon, ami nem a spórolásról szól, mint az közismert.
Meg kellene hosszabbítani az online pénztárgépekre történő átállás türelmi idejét az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) szerint - mondta Vámos György, a szervezet főtitkára hétfőn az MTI-nek.
A hazai vásárlóerő gyengülése, jó esetben stagnálása a fogyasztást is visszafogta. A szakemberek 2013-ra sem várnak javulást. A reáljövedelmek zsugorodása, a kereslet visszaesése miatt elsősorban a kis boltok kerültek nehéz helyzetbe - írja a Népszava hétfői száma.
Az idei év jókora áremelkedéssel indult, aminek hatásai februárra sem forogtak ki, a drágulást a termékadók - legyen az áfa, környezetvédelmi termékdíj, egészségügyi hozzájárulás, jövedéki adó - emelése vagy éppen létrehozása vezeti. A kereskedők nem hagytak kétséget afelől, hogy a fogyasztókra hárítják ezek hatásait, ez azonban a nem legális csatornákon folyó kereskedelem felé tereli a vásárlókat.
A Világgazdaság pénteki számában azt írja, az ágazati érdekképviseletek véleménye szerint visszatartó erejű lehet az a 20,5 millió forintos bírság, amelyet az Auchan Magyarország Kft.-re szabtak ki. Az üzletlánc beszerzési ár alatt forgalmazott Csehországból származó tejeket.